Ikrek Világa

Mit játszunk tipegő, két éves ikreinkkel a négyfal között?

Szeretnéd, ha gyermeked boldog lenne? Szeretnéd, ha olyan iskolás válna belőle, aki könnyedén veszi az akadályokat?

Akkor nincs más teendőd, csak leülni gyermeked, gyermekeid mellé, kikapcsolni a TV-t, a telefont, és élvezni a társaságát!

Játsszunk együtt! Ennél többet nem is tehetünk érte a szeretet, elfogadás és megértés mellett!

 

Mozgásos játékok, azaz: Mozgás-, testséma-, egyensúly-, tér-irány-, szem-kéz koordináció-, ügyesség fejlesztő játékok

  1. Utánzó majom 🙂

Ez egy remek mulatság, ahogy a neve is mutatja. Álljatok egymással szembe tipegőddel, vagy a nagyobbacskáddal (még a 8 éves gyerkőcök is élvezik!) és kérdd meg, hogy utánozza, amit csinálsz. Emeld fel a karod, vagy a lábad…nagyon vicces lesz! Jöjjön csak a kreatív gondolkodás.

Természetesen a kisebbekkel elég, ha tükörképként játsszuk, de később meg lehet kérni, hogy ugyanazt a mozgást csinálják, mint Te. Ha a bal lábad felhúzod, akkor mondd: felhúzom a bal lábam, most te is húzd fel a bal lábad! Így nem tükörkép lesz. Könnyen megtanulja majd az irányokat, testsémát és azt, hogy milyen jó a szülővel bolondozni J.

 

  1. Mászni és mászni.

Ugyanolyan fontos az agyi működésnek, mint a hintázás. A mászás összehangolja a két agyféltekét, az idegrendszer egyéb területeire is nélkülözhetetlen hatással van!

Csináljunk mászóversenyt, vagy építsünk székekből alagutat, vagy egy hosszú labirintust takarókból a kanapé, székek, fotelek segítségével.

Sok gyereknél kimarad a mászás, ezért náluk sürgősen ajánljuk, mert ennek a mozgásformának sem szabad kimaradnia.

Ha szeretnéd, hogy gyermeked ne küzdjön sokat az írás megtanulásával, beszéde jól fejlődjön, akkor indulhat a mászóverseny!!!

  1. Ugra-bugra

Tegyünk a földre egy bármilyen tárgyat (kedvenc plüss, szék, autó…); feladat ennek körbeszökdelése. Először páros lábbal, majd fél lábon. Utána a tárgy átugrása páros lábbal, egy lábon. Utána még mindig lehet variálni: szökdelés, lábujjhegyen, illetve sarkon járás, külső, ill. belső talpélen járás csukott szemmel is – mezítláb vagy cipőben. Nagyon jól harmonizálja az agyféltekéket, segíti az egyensúly kialakulását, és még sorolhatnánk a jótékony hatásokat. Kisebbek másszák körbe a tárgyat J.

 

  1. Bújócska

Ki ne szeretné? J Számolunk, elbújunk, megtaláljuk..jupííííííí……..

 

  1. Hopp fel!

Tegyünk ki a szoba közepére egy kis sámlit, vagy nagy párnákat vagy bármit, amire biztonságban felugorhat gyermekünk. (Ha olyan a kanapé, amire fel tud ugorni, az is jó.) A feladat egyszerű, fel kell ugrani, utána pedig le. J Az egyensúly érzéket nagyon jól fejleszti!

 

  1. Ki az ügyesebb? A gyerkőc? Vagy anya?

Álljunk egymással szembe, féllábon J és közben dobjuk egymásnak a labdát! Ez már nagyobbaknak szól. Kisebbekkel, lufival tudjuk ugyanezt játszani. Ugye, nem is olyan egyszerű? Nagy kacagás lesz a vége! Egyszerre segíti az egyensúly, az ügyesség, a figyelem, és a koncentráció készségeinek fejlődését.

 

  1. Hol van az orrod?

Ezt a játékot már baba korban el kell kezdeni játszani, hogy a testkép biztosan fejlődjön. eleinte csak megkérdezzük, hol van az orrod?, hol van a fejed?…stb. Segítünk neki megmutatni. Nagyobbakkal ugyanezt csukott szemmel játszatjuk. Be kell csukni, vagy inkább kötni a szemet (A bekötés mókásabb! J ) és így kell megmutatnia a gyerkőcnek a szülő által megnevezett testrészeket. Testséma fejlesztő játék.

 

  1. Ne lépj le!

Húzzunk ki a nappaliban egy centit, vagy kötelet, vagy csavarjunk össze egy takarót, ez lesz az egyensúlyozó pálya! Először csak simán kell végig menni rajta. Utána lehet bonyolítani. Egy kezet oldalra nyújtja, majd a másikat. Lehet mászni is, csukott szemmel végig menni…stb.  Egyensúlyérzék fejlesztésére az egyik legalkalmasabb játék.

 

  1. Bújj, bújj…

A mászás, bújás nagyon fontos, és még iskolás korban is nyugodtan játszhatunk mászós játékokat, mert nagyon jól előkészíti az írás, olvasás, számolás készségeit! Egyszerűen építsünk alagutat takarókból, székekből, asztalokból. Ez a játék első része, ahogy megtervezzük együtt az alagutunkat. Ha közösen felépítettük, akkor indulhat a mászás, kúszás… összeköthetjük bunker építéssel is, bújócskával is…stb.

 

  1. Patakugrás

Egy takarót hosszában hajtsuk 3 részbe (így elég széles sávot kapunk.) Tegyük a nappaliban a földre, és egymás után ugorjuk át. Lehet úgy is játszani, hogy először egy keskeny csíkra hajtjuk össze. Amikor mindenki átugrotta, akkor kijjebb hajtjuk, hogy szélesebb legyen. Ha ez is ment, akkor még szélesebbre, még szélesebbre…míg nem, már mindenki beleesik a patakba :).

Ezek mind olyan mozgásos játékok, amit rossz időben bent tudunk használni!

Ezeket kombinálhatjuk is, és akkor egy giga kalandparkunk lesz, amiben ezer százalékos az öröm, boldogság, és persze a fejlődés is!

Kalandra fel! 🙂

M.

Mentés

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!